Miśki, misie… w bibliotece w Niemstowie

Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją aby przybliżyć Przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie.

W środę 25 listopada w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemstowie obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu.

Zabawę w bibliotece rozpoczęliśmy od magicznego powitania. Następnie dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Niemstowie zaprezentowały swoje misie. Razem z pluszakami wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia, opowiadania o chorym misiu-Samie i wiersza H. Bechlerowej-”Lekarstwo misia”. Przy muzyce dzieci tańczyły ze swoimi maskotkami i bawiły się w zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”, co wywołało dużo śmiechu i radości.

Na koniec wszyscy chętnie malowali postać misia, a nagrodą za piękny rysunek był pyszny miodek, który uwielbiają misie i dzieci.

Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki dotyczące misiów bajkowych jak i misiów prawdziwych, które dzieci mogły obejrzeć. Wszystko co dobre, kiedyś się jednak kończy – nasze spotkanie też. Na zakończenie dzieci otrzymały balony, medale PRZYJACIEL MISIA oraz słodką niespodziankę „Misia-Lubisia”. Wszyscy zapewniali, że za rok też się spotkamy w bibliotece, żeby świętować razem z misiami. W spotkaniu udział wzięło 16 dzieci i 3 panie nauczycielki.

UK

Author: administrator

Share This Post On