Bałwankowe ferie zimowe w bibliotece

Podczas tegorocznych ferii zaproszenie biblioteki w Niemstowie po raz kolejny przyjął pan Jacek Grygotowicz – pracownik legnickiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy, który opowiadał o bezpiecznych i niebezpiecznych zachowaniach dzieci na wsi. Nie zabrakło tez zajęć plastycznych, literackich i ruchowych podczas których wszyscy świetnie się bawili.

10 lutego pan Jacek przeprowadził zajęcia edukacyjne, w których przedstawił szereg niebezpieczeństw, jakie grożą dzieciom i młodzieży na ich własnych podwórkach oraz podczas zabawy np. w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Pierwszy element wizyty stanowiła krótka pogadanka na temat BHP w zagrodzie, w obejściu, w gospodarstwie, a następnie uczestnicy spotkania obejrzeli 2 filmy: „Bezpieczeństwo dzieci na wsi” i „Rodzina Porażków”. Filmy w ciekawy sposób obrazowały i uczulały dzieci na czyhające zagrożenia. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od pana Jacka książeczki i broszury wydawnictwa PIP: „Bądź bezpieczny w gospodarstwie”, „Przygoda na wsi”, „Zobacz co ci zagraża”. Biblioteka w Niemstowie przystąpiła także do akcji „Bierzemy udział w dniu Bezpiecznego Internetu”. Podczas spotkania przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego Internetu, rozdano ciekawe materiały i wyświetlono filmiki edukacyjne dostarczone przez organizatora Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce, który przypada 9 lutego. W następnych dniach dzieci chętnie brały udział w zajęciach plastycznych, literackich i ruchowych. Projektowały „walentynki” i walentynkowe dekoracje, pisały życzenia. Dużo frajdy sprawiło im wykonywanie bałwanków – dzieci wykonały urocze bałwanki wykorzystując takie materiały jak skarpety, zboże, bibułę, kolorowy papier, cekiny, korale…). Każdy swojego bałwanka zabrał do domu. Nie obyło się też bez głośnego czytania w bibliotece. Tym razem czytano Baśnie polskie z książki „Cudowna studzienka”. Z rolek papieru dzieci wykonały stworki wymyślając imię i historyjkę do wykonanej postaci. Były tez zabawy ruchowe, gra w „gumę”, gry planszowe i układanie puzzli.

Dużym zainteresowaniem w bibliotece w okresie ferii cieszyły się również stanowiska komputerowe. Na zakończenie zajęć był pyszny poczęstunek, a uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o dobrej zabawie.

Dziękujemy panu Mariuszowi Turskiemu za zaopatrzenie nas w potrzebne do wykonania bałwanków skarpety.

Info: UK

Author: administrator

Share This Post On