JUŻ ZA ROK SPOTKAMY SIĘ NA KOLEJNYM QUESTINGU!!!!! W TYM ROKU BYŁO SUPER:)

Stowarzyszenie Nasz Niemstów z pomocą miłych mieszkańców wsi, GBP i OSP w Niemstowie zorganizowało 14.08.2016 r. o godz.14.30 grę terenową „Questing”. Celem było przybliżenie mieszkańcom historii miejscowości, upowszechniając wyjątkowe miejsca wyróżniające się krajobrazem, przyrodą i dziedzictwem kulturowym ale także chcieliśmy zapewnić świetną rozrywkę.

Na starcie w Łazku stawiło się 5 licznych drużyn, od dwuletnich maluszków do starszej młodzieży (l.60+), każdy z nich przyszedł z zainteresowaniem, wielkim optymizmem i uśmiechem na twarzy.

Drużyny za zadanie miały  przejść określoną trasę, od punktu do punktu (m.in. szkoła, biblioteka, straż pożarna, kościół, sklep Żaby). Aby odnaleźć właściwy trop, trzeba było kierować się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach a było ich naprawdę sporo. Ostatnim punktem było dotarcie do ukrytego skarbu. A skarbem była pochwała dla drużyny, która wymyśliła najfajniejsze hasło promujące naszą wieś „Nad Niemstowem słońce świeci, są w nim fajni ludzie i uśmiechnięte dzieci”. Skarb to nie zawsze wartość materialna, w naszym przypadku była to wartość dla ducha:) ale słuchajcie, każda osoba biorąca udział w grze powinna czuć się zwycięsko poprzez wzięcie w niej udziału.

Przejdźmy dalej.

Po odkryciu skarbu wzięliśmy udział w biesiadowaniu przy ognisku, które bez zgody i udostępnienia terenu oraz szczególnej pomocy Pani Weroniki Ptak-Pelak nie odbyłoby się.

Muszę również wspomnieć, że w questingu nie tylko brały udział osoby z naszej wsi ale także goście z Anglii, Zielonej Góry, Wrocławia i Lubina, dlatego też możemy pochwalić się promowaniem naszego rejonu, które odbije się echem w świecie:)

Dziękuję uczestnikom i tym członkom Stowarzyszenia którzy szczególnie zaangażowali się w przygotowaniu tak niełatwego zadania jak wytyczenie trasy wraz z tworzeniem określonych punktów, formułowanie wskazówek, przygotowanie biesiady. Owe zaangażowanie przełożyło się na zadowolenie uczestników i uznanie, że nasze działania nie idą na marne, dzięki czemu czujemy się potrzebni.

Jeśli Ciebie zabrakło 14.08.2016 r. a chciałbyś poznać całą trasę questingu z poszczególnymi zadaniami i atrakcjami napisz do nas na adres beata95a@interia.pl

 

Author: Beata Moroch

Share This Post On