PIERWSZY ZWYCIĘSKI MECZ PO 3,5 LETNIEJ PRZERWIE NA NASZYM BOISKU

Po kilkuletniej przerwie pierwszy mecz na swoim boisku rozegrali w niedzielę zawodnicy Victorii Niemstów, którzy podejmowali Huzara Raszówkę. Choć aura tego dnia była wyjątkowo kapryśna, wielu kibiców postanowiło przyjść i obejrzeć widowisko. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy dopingowani przez własnych kibiców szybko zdobyli przewagę i już w 10 minucie meczu po rzucie karnym zdobyli prowadzenie. Szczęśliwym egzekutorem rzutu karnego okazał się Damian Moroch (nr 99), który cztery minuty później zdobył drugiego gola dla swojej drużyny. W dalszej części meczu zawodnicy Huzara starali się odrobić straty, ale to gospodarze mieli więcej szczęścia. W 33 minucie meczu po pięknej kontrze Piotr Brotoń (nr 20) zdobył bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, ale to gospodarze byli bardziej skuteczni zdobywając 2 bramki (51′ i 85′). Ich autorem był Robert Maśliński (nr 7) z Niemstowa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0.

Najbardziej wartościowymi zawodnikami meczu byli: Grzegorz Zuber z Raszówki i Damian Moroch z Niemstowa. Zawodnicy otrzymali upominki, które wręczył Andrzej Olek, radny Gminy Lubin. Z kolei konkurs rzutów karnych wygrał Konrad Jugo. Nagrodę zwycięzcy wręczyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radny. Miłym akcentem i niespodzianką dla najmłodszych były upominki, które otrzymało każde dziecko.

Author: Andrzej Olek