Koncert muzyki operowo-operetkowej w Niemstowie

Dnia 7.10.2017 r. w Niemstowie w kościele pw. Św. Antoniego odbył się koncert muzyki operowo-operetkowej zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nasz Niemstów we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa i przy finansowym wsparciu Gminy Lubin. Na koncert zaprosiliśmy artystów: solistkę Martę Brzezińską, pianistkę Katarzynę Neugebauer i Aleksandra Zuchowicza, który z przykrością w ostatniej chwili niestety musiał odmówić występu, jednak godnie zastąpił go Mateusz Myrlak.

Jak i w poprzednim roku tak i obecnym frekwencja mieszkańców dopisała a wspaniali artyści przenieśli nas do kolorowego świata opery i operetki w najlepszym wydaniu. Usłyszeliśmy zarówno znane przeboje jak i wzruszające arie, które wzbogaciły naszą wrażliwość i sprawiły nam radość. Wysłuchaliśmy 11 utworów, m.in. E. Kalman – Co się dzieje, oszaleję – duet z operetki Księżniczka Czardasza, Mamma, son tanto felice, G. Puccini – Quando m’en vo – aria Musetty z opery Cyganeria, G. Puccini – O mio babbino caro – aria Lauretty z opery Gianni Schicchi, Lehar – „Paganini” – „Mieć kochanek choćby sto…”, F. Loeve – Przetańczyć całą noc- piosenka Elizy z musicalu My fair lady, F. Lehar – Usta milczą, dusza śpiewa – duet Hanny i Daniłły z operetki Wesoła wdówka.

Po koncercie udaliśmy się wszyscy do świetlicy wiejskiej gdzie Stowarzyszenie Nasz Niemstów przygotowało wystawę twórców naszej wsi z mini bankietem.

Przedstawione rzeźby Pana Jana Bartkowicza zrobiły ogromne wrażenie, miłośnik rzeźbiarstwa co roku bierze udział w imprezie pt. „Anioły Kultury”, organizowanej przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Obrazy Klary Heller i Weroniki Szymańskiej zainspirowały wielu do ujawnienia swoich talentów w przyszłości. Klara marzy o studiowaniu na wydziale architektury i malarstwa na Uniwersytecie w Berlinie a Weronika swój talent odkryła po przeprowadzce do Niemstowa.

Panie Kowalskie pasję haftowania metodą krzyżykową mają przekazaną w genach a dzięki wystawie mogły pokazać swoje wspaniałe prace.

Pani Ewa Sawczenko zaintrygowała swoją umiejętnością niejednego, rekonstruowanie dzieł sztuki to to czemu się poświęca bez pamięci, to też jej praca a zarazem pasja którą kocha.

Wystawa oraz bankiet był czasem do refleksji i podzielenia się swoimi wrażeniami z koncertu.

Z ogromną radością chciałabym jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby ten wieczór był tak cudowny, Gminie Lubin z Panem Wójtem na czele, Stowarzyszeniom. Artyści operowi zostali przywiezieni i odwiezieni dzięki uprzejmości Państwu Paczkowskim i Henrykowi Świtoń użyczając nam w tym celu auta marki Volkswagen. Dziękuję gospodarzom naszego sołectwa Panu Andrzejowi i Panu Józefowi z żoną Krysią i synem Markiem za uporządkowanie terenu przy kościele. Ogromne podziękowania dla Ani N., Gosi, Kasi, Sylwii K-Ł., Sylwii A., Irence, Magdzie, Krzysztofowi, Danielowi, Mariuszowi, Adamowi, Sebastianowi, Grzegorzowi, Ani, Ewie, Mirkowi, Uli, Joli, Kalinie i Mateuszowi, bez Was wszystkich nie byłoby tego.

Dziękuję zaproszonym gościom, że

zaszczycili nas swoją obecnością i zechcieli być z nami w tych doniosłych dla nas chwilach.

Do zobaczenia za rok.

Author: Beata Moroch

Share This Post On