Podsumowanie cyklu zajęć czytelniczych dla uczniów z klas I-IV ze SP w Niemstowie przygotowanych przez Bibliotekę w Raszówce wraz z filią w Niemstowie

24 i 25 kwietnia Biblioteka w Raszówce wspólnie z filią w Niemstowie przygotowała i poprowadziła cykl zajęć czytelniczych dla uczniów z klas I-IV ze SP w Niemstowie (3 grupy dzieci wzięły w nich udział). Zajęcia w świetlicy wiejskiej zorganizowano z okazji obchodzonych w kwietniu świąt książki: 2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Główną atrakcją spotkań były użyczone Bibliotece w Raszówce przez Ambasadę Szwecji w Warszawie wystawy o literaturze szwedzkiej dla dzieci: Dziecko w centrum. Literatura szwedzka dla dzieci oraz Astrid Lindgren.
Podczas warsztatów dzieci rozwiązywały zagadkę detektywistyczną z książki Tajemnica diamentów szwedzkiego pisarza Martina Widmarka.

swietlica w niemstowie (12) swietlica w niemstowie (11) swietlica w niemstowie (10) swietlica w niemstowie (9) swietlica w niemstowie (8) swietlica w niemstowie (7) swietlica w niemstowie (6) swietlica w niemstowie (5) swietlica w niemstowie (4) swietlica w niemstowie (3) swietlica w niemstowie (2) swietlica w niemstowie (1)

Author: Andrzej Olek

Share This Post On