Wielkanocne warsztaty w bibliotece w Niemstowie

Wielkanocne warsztaty w bibliotece w Niemstowie

Świąteczne warsztaty kreatywne w Niemstowie to „biblioteczna tradycja”. W okresie przed Niedzielą Palmową w trosce o zachowanie i pielęgnowanie kultury ludowej filia w Niemstowie zorganizowała cykl warsztatów robienia kwiatów z krepiny, bibuły i tworzenia palm wielkanocnych.

W tym roku instruktorką i nauczycielką była pani Monika, od niedawna mieszkanka i czytelniczka biblioteki w Niemstowie. Pani Monika przybyła na nasze tereny z Podlasia, a dokładnie z Łomży. Dzięki niej uczestniczki warsztatów mogły poznać tradycje innego regionu Polski, za co były ogromnie wdzięczne. W oczekiwaniu na Niedzielę Palmową goście biblioteki przygotowali piękne,oryginalne i osobiste palmy pod czujnym okiem utalentowanej pani Moniki, która bacznie nad wszystkim czuwała.

Głównym celem warsztatów była aktywizacja lokalnej społeczności, integracja międzypokoleniowa oraz przekaz tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Dla seniorów zajęcia były także okazją do wyjścia z domu, rozmowy, wspomnień i kreatywnego spędzenia czasu, ale również możliwością przekazania wiedzy i umiejętności młodszym uczestnikom warsztatów. „Dziękuję bardzo za udział w warsztatach i życzę zdrowych i spokojnych Świąt” – pożegnała uczestników pani Ula z Niemstowa, bibliotekarka z pasją.

UK

24

23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2

Author: Andrzej Olek

Share This Post On