Odyseja z Niemstowa do USA

Możemy kierować się w życiu różnymi wartościami, mieć odmienne zdanie na wiele tematów oraz całkowicie inne poglądy.
Łączy nas jedno – wiara w to, że przyszłość jest w rękach naszych dzieci. To je kochamy bezgranicznie, bezwarunkowo i wspieramy całym sercem.

Kreatywność, samodzielne myślenie, współpraca oraz chęć do działania – tego chcemy ich nauczyć, to chcemy w nich widzieć i takie zachowania w nich wspierać. Te rzeczy nie wychodzą z mody, niezależnie od drogi jaką obiera się w życiu, umiejętność globalnego widzenia problemów i poszukiwanie rozwiązań sprawia, że jako jednostki jesteśmy w stanie przejmować inicjatywę i małym, lub całkiem dużymi krokami zmieniamy świat na lepsze.

To wszystko i o wiele więcej można powiedzieć o cudownej grupie młodych ludzi, którzy zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie ‚Odyseja Umysłu’ i teraz wybierają się na finały w USA.

„Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe.”

Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu

Dlaczego nas to powinno interesować? Otóż jedynym z członków zwycięskiej drużyny jest mieszkaniec Niemstowa – Natan Lewandowski. Niesamowity chłopiec o wielu talentach oraz sukcesach, także w sporcie. Na tym jednak udział Niemstowa się nie kończy, nauczycielką, trenerką oraz , jak mówią o niej rodzice ‚dobrą duszą i przyjaciółką’ jest pani Ewa Pater, także zamieszkująca naszą wieś. Promująca i czynnie uprawiająca pedagogikę Montessori, niezwykle ceniona przez rodziców osoba. Zaraża pasją, wspiera, ogrom pracy oraz energii jaką dzieli się z dziećmi wybiega daleko poza ramy systemu edukacji.

O samej ‚Odysei’ oraz zwycięskiej drużynie, zachęcam do poczytania w linku do zrzutki. No właśnie… Zrzutka – jak na każdą wielką sprawę, tak i na tą, także potrzebne są pieniądze. Wyjazd oraz utrzymanie młodzieży w trakcie jego trwania to spore koszty. Serdecznie Państwa zachęcam do wsparcia, bo czyż nie zgodziliśmy się na początku, że młodość to Nasza nadzieja ? A przecież nie ma lepszej inwestycji niż wspólna przyszłość 😊

https://zrzutka.pl/25kcfp?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=mail_chipView&fbclid=IwAR1sVNNyX46SWaZqIm57wAC1SHta72eFutUdZubG0-XZc0mRTsO4iarHGNw

https://odyseja.org/

https://m.youtube.com/watch?v=GSB0xFovmsw&feature=emb_logo

Author: Gabriela

Share This Post On