Kraina Smaków najlepszą potrawą świąteczną.

9.12.2016 r. po raz kolejny odbyły się Tradycje Bożonarodzeniowe organizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. W tym roku do konkursu kulinarnego przystąpiło Stowarzyszenie Nasz Niemstów, tym samym zobowiązując się do przygotowania prezentacji tradycyjnego stołu wigilijnego oraz 3 potraw konkursowych: potrawa postna, potrawa na dzień świąteczny, deser bożonarodzeniowy.

Jako potrawa postna na naszym stole wystąpił Karp Wędzony Sebastiana (Pana Sebastiana Buszkiewicz) – w takim wykonaniu karpia jeszcze nie jadłam, zapach rozmarynu przepasający karpia, powolutku, jednostajnie uwalniając smak wędzonki, nie do opisania – poezja…

Potrawa na dzień świąteczny oczarowała jurorów nasza Kraina Smaków, zajmując I miejsce w tej kategorii. Bigos bo o nim mowa, upitrasiła dla biesiadników Pani Ania Turska, która oprócz wyselekcjonowanych i niepowtarzalnych składników, w pracę włożyła coś jeszcze a mianowicie swoje serce, kto nie próbował musi uwierzyć mi na słowo: to co mi zapadło w pamięci i żołądku, to soczysta kapusta, cztery rodzaje mięska, „większa odrobina” wytwornego wina, suszone grzybki i pieprz… pieprz który afiliował wszystkie smaki wchodząc w całość tej jednej wspaniałej Krainy. Miejmy nadzieję, że będzie jeszcze okazja aby spróbować owego klejnotu…..

Deser bożonarodzeniowy został wykonany przez Panią Magdalenę Żyła. Ciasto z suszonymi śliwkami – „Magdalenka” – palce lizać a raczej oblizywać z pysznej prawdziwej czekolady otulającej choinkę jakoby puch śniegu:) w takim kształcie (choinki) był nasz deserek.

Z wielkim zainteresowaniem i podziwem oglądano nasz wystrój stołu wigilijnego za który odpowiedzialne były Panie: Sylwia, Ania, Kasia i Pan Krzysztof. Zdjęcia mówią same za siebie, był przepiękny… niestety jurorzy wybrali inaczej, oczywiście rzecz gustu,..my mamy inny:)

Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie ślicznie dziękuję.

 

Author: Beata Moroch

Share This Post On