Wspominamy tegoroczne dożynki.

W ubiegłą sobotę mieszkańcy Niemstowa mieli okazję do świętowania z okazji tegorocznych dożynek. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w naszym kościele podczas której został poświęcony wieniec dożynkowy. Następnie mieszkańcy udali się na tereny zielone, gdzie sołtys wraz z radnym złożyli życzenia wszystkim rolnikom. Dziękowali im za ich trud oraz wytrwałość podczas pełnienia obowiązków wynikających z ich ciężkiej pracy. Życzenia składał również Przewodniczący Rady Gminy Lubin Robert Grabowski. Tego wieczoru również o naszych rolnikach nie zapomniał Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, który osobiście złożył życzenia. Ten wieczór był pełen niespodzianek nie tylko dla starszych mieszkańców, ale również dla najmłodszych, którzy mieli okazję tego dnia testować po raz pierwszy nasz nowy plac zabaw. Zabawa odbyła się przy wspaniałej oprawie muzycznej przygotowanej przez Jarka Nowaka, który przygotował również wiele ciekawych konkursów.

Sołtys wraz z radnym serdecznie dziękowali Radzie Sołeckiej, a szczególnie Eugeniuszowi, Mariuszowi, Robertowi oraz Zbyszkowi za pomoc, dzięki której ta wspaniała uroczystość mogła się odbyć. Podziękowania należą się również naszej młodzieży, która i tego roku o nas nie zapomniała. Chętnych do pomocy było więcej , do których zaliczają się Paweł Borys, Państwo Maria i Julian Maślej, Tomasz Wijacki, Piotr Sołomoniuk, Halina Dec, Barbara oraz Tomasz Krzeszowscy oraz niezawodna OSP Niemstów.

Nie sposób było nie zauważyć pięknej dekoracji, która podkreślała charakter uroczystości. Jak zaznaczył podczas swojego przemówienia Wójt naszej Gminy, że tylko nieliczne wsie mogły poszczycić się takimi dekoracjami. Nie było by ich gdyby nie Państwo Danusia i Leszek Konefał oraz ich córka Sylwia wraz z mężem Adamem Łuczak. Te największe dekoracje powstały dzięki pomocy Mirka Pikula. Darów ze swoich ogrodów na wielki kosz nie szczędziły Panie Teresa Berg, Urszula Kurowska, Józefa Forościej, Lucyna Żyła oraz Pani Danucie Konefał. Za napis ZAPRASZAMY dziękujemy Krzysztofowi Żołędziewskiemu.

Wielkie podziękowania należą się także wszystkim rodzinom, które wykonywały wieniec dożynkowy oraz przygotowywały kościół do tej uroczystości.

Wszystkim WIELKIE WIELKIE DZIĘKI.

Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE I ZAPRASZAMY ZA ROK.

PS.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Jeżeli tak to bardzo, bardzo przepraszam.

 

Author: Andrzej Olek

Share This Post On