Victoria pnie się w górę tabeli – wygrała z Platanem 5:0

Kolejny derbowy mecz naszych drużyn oczekiwany był przez kibiców obu ekip z dużymi nadziejami. Po analizie ostatnich spotkań wydawało się, iż piłkarze Platana mogą zawalczyć o zwycięstwo.

Kolejny raz okazało się, że przedmeczowe przewidywania nie sprawdziły się. Początek meczu nie wskazywał na możliwość tak okazałego zwycięstwa drużyny z Niemstowa. Pierwsza bramka padła w zamieszaniu podbramkowym w 35. minucie meczu, a strzelcem gola był Bartosz Borowczyk. W 39. minucie Damian Moroch popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego i gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 2:0.

Po zmianie stron obie drużyny miały sytuacje bramkowe, lecz gole zdobywali tylko miejscowi. Łupem bramkowym podzielili się Kamil Kaczmarski (56min.), Dawid Sikora (64min.) oraz Piotr Polański (80. min.).

Oceniając postawę obu ekip należy pogratulować im stworzenia ciekawego widowiska piłkarskiego. W przerwie meczu odbył się tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Damian Hałamaj z Mierzowic.

Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Rafał Lesicki (Platan) i Kamil Kaczmarski (Victoria). Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta Gminy Lubin wręczał radny Jerzy Tadla.